Connect with us

Sporti

Formacionet zyrtare të derbit lokal të Madridit

Published

on

Real Madrid dhe Atletico Madrid kanë publikuar formacionet zyrtare.

‘Mbretërit’ janë nikoqirë të rivalëve të urryer lokal, Atleticos, në ndeshjen e vlefshme për javën e 31 të kampionatit spanjoll, La Liga.

Skuadra e Zinedine Zidanes dëshiron të vazhdoj serinë e fitoreve edhe në këtë takim, duke tentuar që të mos lëshoj pikë për ndjekësin e tyre, Barcelonën.

Në anën tjetër edhe Atletico është në një formë të lartë me pesë fitore radhazi në ndeshjet e fundit dhe udhëton për rezultat pozitiv.

Real Madrid: Navas; Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo; Kroos, Casemiro, Modric; Bale, Benzema, Ronaldo.

Atletico Madrid: Oblak; Juanfran, Godin, Savic, Filipe Luis; Saul, Gabi, Koke, Carrasco; Torres, Griezmann.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending