Connect with us

Sporti

Formacionet zyrtare: Milan-Inter

Dy rivalët e mëdhenj lokal të Italisë, Milan dhe Inter do të ndeshen sonte në derbin e madh të njohur si ‘Derby della Madonnina’.

Published

on

Skuadra e Milanit në këtë ndeshje vjen me një formë të mirë dhe më konstante, për dallim nga Interi që ka pasur shumë luhatje dhe pa arritur të tregoj disa ndeshje të mira radhazi.

Megjithatë, një derbi është derbi dhe dy trajnerët do të luajnë për gjithçka, pasi kanë vendosur formacionet që mendojnë që do t’ia fitojnë këtë ndeshje.

Këto janë formacionet e dy ekipeve:

Milan: Donnarumma; Abate, Paletta, Gomez, De Sciglio; Kucka, Locatelli, Bonaventura; Suso, Bacca, Niang

Rezervat e Milanit: Gabriel, Plizzari, Antonelli, Ely, Zapata, Mati Fernandez, Honda, Pasalic, Poli, Sosa, Lapadula, Luiz Adriano

Inter: Handanovic; D’Ambrosio, Miranda, Medel, Ansaldi; Brozovic, Kondogbia, Joao Mario; Candreva, Icardi, Perisic

Rezervat e Interit: Carrizo, Berni, Ranocchia, Santon, Murillo, Nagatomo, Melo, Banega, Gnoukouri, Jovetic, Biabiany, Eder, Gabriel Barbosa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending