Formacionet zyrtare: Inter-Fiorentina

Interi do të kërkojë që të vazhdojë me fitore në kampionat për tu afruar me skuadrat e kreut.

Periskopi.com Sporti

Në anën tjetër edhe Fiorentina kërkon pikë dhe ka ditur gjithmonë t’i bëjë problem skuadrës nga qyteti i Milanos.

Stefano Pioli ka futur në lojë skaudrën më të mirë dhe sulmit do t’i prijë kapiteni Mauro Icardi.

Është në anën tjetër Fiorentina luanë me skuadrën më të mirë dhe në sulm do të jetë Kalinic.

Inter: Handanovic; D’Ambrosio, Ranocchia, Miranda, Ansaldi; Kondogbia, Brozovic; Candreva, Banega, Perisic; Icardi

Fiorentina: Tatarusanu, Rodriguez, Salcedo, Astori, Milic, Badelj, Valero, Tello, Kalinic, Bernardeschi, Ilicic.

Shpërndaje në: