Connect with us

Lajme

Forcat amerikane prezantojnë ‘bishën’ e re: Avionin luftarak që nuk ka nevojë për pilot

Published

on

Marina amerikane  ka testuar ‘bishën”  e re luftarake, avionin “F-16” që mund të “mendojë” dhe luftojë vetë, një nga arritjet më të mëdha teknologjike në fushën ushtarake.

Kjo arritje është pjesë e strategjisë së Forcës Ajrore amerikane për të prodhuar më shumë avionë luftarakë “automatikë”, të cilët veprojnë si forca mbështetëse për pilotët që fluturojnë me avionë të ndryshëm.

“Business Insider “ konfirmon se F16-ta  jo vetëm që planifikoi dhe ekzekutoi një mision në terren në mënyrë të pavarur, por avioni eksperimental reagoi dhe iu përshtat pengesave të paparashikuara gjatë rrugës, thanë

Sipas zyrtarëve ushtarakë,  avioni është i vetë-komanduar kështu që pilotët të mund të fokusohen më shumë në taktikat e ajrit gjatë luftimit./SYRI.net/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending