Connect with us

Lajme

Fondacioni i Trumpit nën hetime pas akuzave për shkelje të ligjit

Published

on

Prokurori shtetëror në New York, Eric Schneiderman hapi hetime në lidhje me pohimet për aktivitetet ilegale të Fondacionit të Donald Trump, kandidatit republikan për president të SHBA-ve në zgjedhjet e ardhshme, raporton Anadolu Agency (AA).
Schneiderman për CNN ka thënë se hetimi mbi donacionet e Fondacionit të Trump-it dhe respektimi i ligjit në atë procedurë është subjekt hetimi i cili ka filluar më parë.
Nga Zyra e cila udhëheq fushatën parazgjedhore të Trump-it thonë se bëhet fjalë për rast të montuar dhe se këto hetime i ka ngritur prokurori i cili është mbështetës i Partisë Demokratike.
Schneirerman më herët ka thënë se e mbështet kandidaturën e Hillary Clinton, por se në fjalimin e fundit në opinion nuk zbuloi detajet e hetimit të cilin e udhëheq lidhur me punën e Fondacionit të Trump-it.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending