Connect with us

Sporti

Fluturojnë dhëmbët, shikoni sa brutale ishte UFC në fillimet e saj (Foto/Video, +16)

Published

on

Tifozët e Arteve Marciale shpesh rikujtojnë se si ishin fillimet e UFC duke shikuar disa nokaute që kishin ndodhur rreth vitit 1993, që është viti kur u themelua kjo kompani.

Ajo që vlen të theksohet për atë kohë është se nuk kishte fare kategori.

Kishte raste kur një luftëtar kishte 30-50 kilogram më shumë se kundërshtari i tij, transmeton Periskopi.


Një duel i tillë kishte ndodhur në mes kikboksierit Gerard Gordeau dhe sumo luftëtarit Teila Tuli, ku ky i fundit peshonte gati 55 kilogram më shumë se Gordeau.

a kickboxer booting a sumo in the face

Por sot ky sport ka avansuar shumë, ku janë prezantuar rregulla të reja të cilat e kanë bërë më atraktiv dhe më fer këtë sport. /Periskopi/

a kickboxer stamping on someones head

Nokautim pas një goditje me gju në kokë:

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending