Connect with us

Lajme

Florida shpall gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të zjarrit

Published

on

Guvernatori i Floridës, Rik Skot shpalli të martën gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të shpërthimit të më shumë se 100 zjarreve që kanë djegur pjesë të mëdha të këtij shteti federal amerikan.

Duke iu falënderuar kësaj mase, shumë resurse shtetërore do të kenë mundësi që të luftojnë me stihinë e zjarrit dhe të dërgojnë rezerva ushqimore për banorët e prekur nga zjarri.

“Kam shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Florida, në mënyrë që të sigurohem se jemi të gatshëm t’u përgjigjemi zjarreve dhe të përgatitemi për zjarret e reja”, tha Skot, transmeton AFP.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending