Connect with us

Lajme

Flet Jabllanoviq, tregon se a është zgjedhur kryetar i Listës Srpska

Aleksandar Jabllanoviq ka konfirmuar per Platformën e lajmeve New Press se është rizgjedhur në postin e kryetarit të Listës Serbe.

Published

on

“Po qëndron se jam kryetar (i ri) i Listës Serbe” u shpreh Jabllanoviq, duke mos dashur të jap tjera detaje, transmeton Periskopi.

Paraprakisht mediat prishtinase duke u thirrur në “Tribuna Channel” përcollën lajmin se Jabllanoviq gjatë ditës kishte kryer të gjitha procedurat e nevojshme pranë Komisionit Qendror dhe se zyrtarisht tashmë është bartës i Listës.

Jabllanoviq në këtë post zë vendin e shefit aktual të deputetëve serb nga Lista Serbe, Sllavko Simiqit.

Kujtojmë se Jabllanoviq ishte Ministër i Kthimit në kabinetin e Isa Mustafës deri në shkurt 2015, kur edhe u shkarkuar pas ofendimit bërë nënave gjakovare të cilat i pati quajtur “egërsira”. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending