Connect with us

Lajme

Flet Gylen: Pas puqit qëndron Erdogani

Published

on

Predikuesi turk, i cili jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Fethullah Gylen, që Ankaraja e akuzon për orkestrimin e grushtit të shtetit deklaron se në fakt vetë presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fshihej pas tij.

“Kaq shumë prova kanë dalë në dritë ditët e fundit sa kjo gjë është e sigurt”, tha Gylen në një intervistë për gazetën e përditshme gjermane, ”Die Zeit” dhe atë spanjolle ”El Pais”.

“Erdogan kishte planifikuar grushtin e shtetit një vit më parë dhe i duhej vetëm të priste për mundësinë e duhur”, shtoi predikuesi, i cili jeton në mërgim në SHBA, që nga viti 1999.

Më fillim të shtatorit qeveria turke ka kërkuar zyrtarisht ekstradimin e klerikut 78-vjeçar, i cili është armiku numër një publik në Turqi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending