Connect with us

Lajme

Flet ambasadori i Kosovës në Austri: Si është gjendja me kosovarët që jetojnë në Vjenë?

Published

on

Ambasadori i Kosovës në Austri, Lulzim Pllana, ka folur pas sulmeve terroriste që kanë ndodhur në Vjenë.

“Informata të hollësishme nuk ka, bazohemi në informata të Policisë që dalin kohë pas kohë, deri tani nuk kemi informata që ka qytetarë tonë viktima nga ky rast që ka ndodhur. Ju bëjmë thirrje qytetarëve të jenë të kujdesshëm, të mos dalin në rrugë. Deri më tani nuk kemi informata që ndodnjë qytetar i joni mund të jetë viktimë ose i plagosur. Derisa nuk kemi dicka zyrtare nuk mundemi me dhanë shifra”, ka thënë Pllana, shkruan Periskopi.

Ambasada e Kosovës në Austri, më herët ka lëshuar edhe një njoftim ku thuhej:

Ambasada në Vjenë lut të gjithë qytetarët tanë që ndodhen në Vjenë, Zona Qender (Bezirk 1.) të qendrojnë në vende të sigurta. Policia austriake njofton se që nga ora 20.15 në Lagjen/ Bezirkun 1. qendër të Vjenës, janë dëgjuar të shtëna dhe ka të plagosur. Autoritetet po punojnë në zbardhjen e rastit.

Lusim edhe njëherë të gjithë qytetarët në Vjenë të qëndrojnë në vende të sigurta, të evitojnë vendet dhe transportin publik. Në raste emergjente të telefonojnë policinë lokale në Numrin 133 apo ne numrin emergjent te ambasadës si vijon:
+43 676 7861865

Ambasada e Kosovës në Vjenë

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending