Connect with us

Lajme

Flasin familjarët e vitkimës në Gjilan

Published

on

Ngjarja ku një person mbeti i vrarë nga një pjesëtar i Policisë së Kosovës, ka bërë që familja e tij të kërkojë sqarime nga institucionet më të larta të shtetit.

Vëllai i Besimit, Bekim Ramadani thotë se vëllai i tij, kishte probleme mentale, dhe ka qenë i shtrirë në spital por në të shumtën e rasteve mjekët janë tallur me gjendjen e tij shëndetësore, raporton KTV.

Ndërkaq vrasjen e vëllait nga policët, Bekimi e sheh të paarsyeshëm, pasi siç thotë policët duhet të kishin metoda të tjera për ta ndalur euforinë e tij.

Bekimi thotë se mjekët e repartit të psikiatrisë dhe neurologjisë në Gjilan, ku ka qenë i shtrirë vëllai i tij, është dashur të kontrollonin më shumë lëvizjet e Besimit, dhe jo ti lejohej atij dalja e pa nevojshme dhe pa asnjë kontroll.

Sigurimi i këtij reparti, pranon se dalin për shëtitje pacientët, por nuk ka ndodhur asnjëherë të mos kthehen.

Ismet Hashani zëdhënës i policisë së Kosovës në Gjilan, ka thënë se policia ka përdorur të gjitha format ligjore, deri te momenti i shkrepjes së zjarrit.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending