Flamurtari përshëndetet me Superligën, mposhtet nga Gjilani

Periskopi.com Sporti

Flamurtari është përshëndetur me Superligën paso është mposhtur nga Gjilani me rezultat 0-1.

Kështu Trepça ’89 dhe Drenica kanë siguruar mbijetesën vetëm në minutat e fundit të ndeshjeve.

 

 

Mitrovicasit mposhtën Prishtinën me rezultat 2-1 derisa Drenica mposhti Dukagjinin me rezultat 1-0.

Trepça ’89 përfundon në vendin e shtatë me 44 pikë, aq sa ka edhe Drenica në vendin e tetë. Flamurtari me 43 pikë, Ferizaj me 30 pikë, Vushtrrua me 21 pikë dhe Dukagjini me 19 pikë do të bien nga liga

Shpërndaje në: