Connect with us

Sporti

Fjalimi poshtërues që hyri në histori i Conor McGregor në sy të Mayweatherit (Foto/Video)

Published

on

Nëse lufta e fjalëve mes Conor McGregor dhe Floyd Mayweather do të regjistrohej me rezultate, atëherë takimi i tyre i parë do t’i shkonte në favor boksierit amerikan. Por, mbrëmjen e kaluar ishte McGregor ai që i nivelizoi gjërat.

Janë lansuar shumë raportime pas takimit të parë të boksierëve, por e vërteta sipas ekspertëve ishte që luftëtari i arteve të përziera marciale nga Britania nuk e fitoi takimin e parë.

 

Sigurisht, irlandezi bëri deklarimet e tij, por nuk bëri mjaftueshëm. Sidoqoftë, Mayweather në anën tjetër ishte i zënë me fitoren e tij të parë.

https://youtu.be/XOWW1t1TU5Y

 

Në mbrëmjen e dytë të turneut botëror të prezantimit të këtij dueli, ishte McGregor ai që kishte rastin që të shprehej në mënyrë të fuqishme duke shpalosur gjithë arsenalin e tij.

 

McGregor ia përplasi gjërat në fytyrë Mayweatherit, duke nxitur brohorimat e publikut “F*ck Mayweather”, ku të gjithë një zëri iu përgjigjën në Toronto boksierit McGregor.

“Shikoni se si është veshur, sikurse një “belly dancer”. A nuk e shikon veten? Je 40 vjeç, djalli e marrtë vishu si ta kërkon mosha”, tha në një moment McGregor duke nxitur publikun.

https://youtu.be/B69MzuvPGQI

 

Fjalimi në rrjetet sociale u komentua shumë duke u cilësuar si fjalimi më i mirë prej kohësh nga ndonjë boksier dhe që ka hyrë në histori si një prej fjalimeve më spektakolare, përcjell Telegrafi.

Dueli mes Floyd Mayweather dhe Conor McGregor do të zhvillohet më 26 gusht në MGM Grand Arena të Las Vegasit.

https://twitter.com/kieranrodgerss/status/885285193065672705?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Ffjalimi-poshterues-qe-hyri-ne-histori-conor-mcgregor-ne-sy-te-mayweatherit-fotovideo%2F

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending