Connect with us

Sporti

Fitorja e katërt radhazi në NBA për Cleveland

Cleveland vijon serinë e fitoreve në NBA. Skuadra kampionë në fuqi mundi këtë radhë Houston Rockets në Quicken Loans Arena 128-120, duke regjistruar një bilanc me 4 fitore e asnjë humbje, gjë që nuk i ndodhte që në sezonin 2000/2001.

Published

on

James Harden shënoi 41 pikë për Houston por kjo nuk i mjaftoi skuadrës teksane të mposhtë Cavaliers për të cilën spikati Irving me 32 pikë dhe LeBron  James me 19 pikë e 13 topa në tabelë.

Golden State shënoi fitoren e tretë radhazi në NBA. Skuadra e Ëarriors mundi Portland me rezultatin 127-104. Stephen Curry u duk i përgjumur në pjesën e parë të ndeshjes kur shënoi vetëm 5 pikë. Në periodën e tretë ai u shfaq krejtësisht ndryshe duke shënuar 23 pikë, 15 nga të cilat nga distanca, për të drejtuar skuadrën e Golden State drejt një fitoreje të thellë. Për Ëarriors u dalluan gjithashtu edhe Ian Clark me 22 pikë dhe Kevin Durant me 20 pikë.

San Antonio Spurs u ndal më në fund. Skuadra teksane pësoi humbjen e parë sezonale dhe kjo ndodhi në parketin e saj, në AT&T Center përballë Utah 91-106. Ai që mori përsipër të drejtojë Jazz drejt suksesit ishte George Hill me 22 pikë të shënuara. Leonard shënoi 30 pikë, por këtë radhë ai nuk mundi dot të ndihmojë San Antonion të evitojë humbjen.

Në ndeshjet e tjera të NBA, spikat fitorja e tretë radhazi e Detroit që mposhti Neë York 102-89, ndërsa Miami mundi Sacramenton 108-96 pas kohës shtesë.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending