Connect with us

Sporti

Fitore për Arsenal dhe PSG

Arsenal dhe Paris Saint-Gerimain nuk lejojnë befasi duke fituar takimet e tyre.

Published

on

Arsenali ka regjistruar fitore të rëndësishme ndaj Ludogoretsit në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Skuadra e drejtuar nga Arsene Wenger triumfoi në Bullgari me rezultat të ngushtë prej 2:3 në ndeshjen e zhvilluar në Vasil Levski.

Golat për ”topxhinjët” i shënu

Nga ana tjetër, Paris Saint-Germain shënoi fitore të vështirë ndaj Baselit me rezultat të ngushtë prej 1:2.

Golat për parisienët i shënuan Matuidi (’43) dhe Meunier (’90), ndërsa për zviceranët shënoi Zuffi (’76).

Pas katër ndeshjeve të zhvilluara në grupin A, Arsenali është në vendin e parë me 10 pikë aq sa ka edhe PSG-ja në vendin e dytë.

an Xhaka (’20), Giroud (’42) dhe Ozil (’88), ndërsa për Ludogorets shënuan Cafu (’12) dhe Keseru (’15) për rezultatin final 2:3. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending