Connect with us

Sporti

Fiton Lakers

Los Angeles Lakers siguroi fitoren e tretë radhazi në Konferencën e Perëndimit në NBA dhe hedh që tani kandidaturën për një vend në zonën “Play Off”.

Published

on

Kalifornianët mposhtën 119-108 Phoenix Suns në “Staple Center” në prani të 19 000 shikuese, që shijuan emocionet e një ndeshjeje spektakolare. Edhe pse i miri mbi parket realizoi Booker i Suns me 39 pikë, 7 asist dhe 3 topa të kontrolluar nën tabelë, loja kolektive e Lakers u shpërblye me një fitore me 11 pikë diferencën.

Zhgënjen Toronto Raptors brenda në “Air Canada Arena” ndaj Sacramento Kings me rezultatin përfundimtar 91 – 96. Edhe pse qëndruan në kryesim gjatë gjithë pjesës së parë të udhëhequr nga DeRozan, që realizoi në total 23 pikë, kanadezët humbën shumë terren sidomos në periodën e tretë, duke shënuar vetëm 16 pikë. Cousins dhe Gay ishin më të mirët për Kings me 23 dhe 22 pikë secili.

Dallas Mavericks arriti të fitonte 86 – 75 vetëm në kohën shtesë ndaj Milëaukee Bucks me një rezultat të pjesshëm 12-1. Shkëlqeu në “American Airlines Center” Barnes me 34 pikë, 2 asist dhe 8 ribaund.

Shpërthen Denver Nuggets në parketin e Boston Celtics 107-123. Emanuel Mudiay ishte më i miri në këtë ndeshje me 30 pikë, 2 asist e 8 ribaund, ndërsa për Celtics 30 piket Isaiah Thomas nuk mjaftuan për të shmangur humbjen TD Garden të Bostonit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending