Connect with us

Lajme

Fisnik Ismaili, i tronditur me vdekjen e Astrit Deharit

Rreth 1 orë më parë u dha lajmi për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, i cili kishte qenë në paraburgim në qendrën e Paraburgimit në Prizren.

Published

on

Deharin, ndonëse e përkujtoi Lëvizja Vetëvendosje përmes njoftimit për vdekjen e tij, e ka përkujtuar edhe deputeti nga radhët e kësaj lëvizjeje, Fisnik Ismaili.

Ai, lajmin për vdekjen e Deharit, e ka përjetuar rëndë, duke thënë se vetëm dje, dikush i kishte thënë se tashmë i ndjeri Dehari “është mirë” dhe “po mbahej”.

“Astrit, breh! Dje fola me njerin, që më tregoi se je mirë, po mbahesh, edhe që na kishe ba shumë të fala. Mu ba fort qefi, edhepse me dhembje ka kalue çdo ditë prejse të futën qaty për kurrgja”.

“Sot, një sallë plotë me njerëz, bashkëaktivista, duartrokitëm gjatë, mbasi të përmendëm me fort krenari, që na përkujtove vazhdimisht se sa e padrejtë është kjo botë, e sa na motivon ti, për me kërkue drejtësi”.

“Sot, pa ra terri mirë përjashta, neve na u terrue para syve, e thellë në zemër, me lajmin që askush s’e ka pritë. Askush. Astrit, breh!!!”, ka përfunduar Ismaili

Rreth 1 orë më parë u dha lajmi për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, i cili kishte qenë në paraburgim në qendrën e Paraburgimit në Prizren.

Deharin, ndonëse e përkujtoi Lëvizja Vetëvendosje përmes njoftimit për vdekjen e tij, e ka përkujtuar edhe deputeti nga radhët e kësaj lëvizjeje, Fisnik Ismaili.

Ai, lajmin për vdekjen e Deharit, e ka përjetuar rëndë, duke thënë se vetëm dje, dikush i kishte thënë se tashmë i ndjeri Dehari “është mirë” dhe “po mbahej”.

“Astrit, breh! Dje fola me njerin, që më tregoi se je mirë, po mbahesh, edhe që na kishe ba shumë të fala. Mu ba fort qefi, edhepse me dhembje ka kalue çdo ditë prejse të futën qaty për kurrgja”.

“Sot, një sallë plotë me njerëz, bashkëaktivista, duartrokitëm gjatë, mbasi të përmendëm me fort krenari, që na përkujtove vazhdimisht se sa e padrejtë është kjo botë, e sa na motivon ti, për me kërkue drejtësi”.

“Sot, pa ra terri mirë përjashta, neve na u terrue para syve, e thellë në zemër, me lajmin që askush s’e ka pritë. Askush. Astrit, breh!!!”, ka përfunduar Ismaili.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending