Connect with us

Lajme

Fisnik Ismaili, i mërzitur: Astrit, ishim të bindur se do liroheshe nga akuzat e poshtra

Published

on

Vdekja e aktivistit të VV-së Astrit Dehari tronditi bashkëaktivistët e tij më së shumti. Fisnik Ismaili ka shkruar sërish në Facebook duke publikuar edhe këngën “Nëntor i ftohtë” nga Jericho, duke dashur të shpreh dhembjen që ka për Deharin.

Ismaili thotë se të gjithë ishin të bindur se Dehari do të lirohej nga akuzat dhe t’i kthehej lirisë, dhe jo të dalë në këtë mënyrë.

Postimi i plotë:

Astrit, brehhhh! Sonte jemi të thyem. Jemi copë, copë. S’po na besohet. Krejt, ama krejt, ishim të bindun që nuk shkon gjatë, e del prej aty, e lirohesh prej akuzave të poshtra, të ulëta e të fëlliqta që u munduen me ti mveshë.

Kurrkujt, ama hiç kurrkujt, nuk ia ka marrë mendja, as për një të vetmin sekond, që del në këtë mënyrë. Ti je qetash ma i lirë se asnjiherë, por kjo neve po na pikëllon, sepse po vazhdojmë me jetue në këtë burg, prej të cilit ti, e krejt shokët tu, kanë andërrue me na lirue.

Sot jemi shkrum, Astrit, amo nëser… nesër, po ta jap besën, kemi me u çue n’kambë, e kemi me ta realizue qat andërr, me dijtë që flijohemi për të deri në frymën e fundit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending