Finalja e Kupës së Kosovës në basketboll: Interesim i jashtëzakonshëm, salla e stërmbushur

Periskopi.com Sporti

Sonte nga ora 20:30 në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec zhvillohet finalja e madhe e Kupës ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Pejës.

Nëse Ylli do të fitojë Kupën, atëherë do të jetë e para në histori, kurse për Pejën do të ishte hera e gjashtë. Ylli për të arritur finalen ka mundur Sigal Prishtinën dhe Bashkimin, derisa Peja ka eliminuar Ponte Prizrenin dhe Rahovecin.

Atmosfera në Kupë ka qenë e jashtëzakonshme këto ditë gjatë zhvillimit të Final 8 dhe kështu pritet edhe sonte.

“Mizahir Isma” është i stërmbushur, siç mund ta shihni në videon e mëposhtme. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: