Connect with us

Lajme

Fillon betonimi i shtyllave në kuadër të ndërtimit të urave në Lakrishtë

Published

on

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i shoqëruar nga nënkryetari Dardan Sejdiu dhe drejtori i drejtorisë për Investime Kapitale dhe Manaxhim të Kontratave, Hysen Durmishi vizituan punishtën me rastin e fillimit të  betonimit të shtyllave në kuadër të ndërtimit të urave që e lidhin rrethrrotullimin në Lakrishtë dhe Arbëri.

“Njëra prej urave ka gjatësi prej 194 m dhe lidh rrethrrotullimin me rrugen mbi hekurudhë, ndërsa ura tjetër me gjatësi 77 m, lidh rrethrrotullimin me rrugën nën hekurudhë”, njofton Komuna e Prishtinës.

Sipas tyre, ky projekt dyvjeçar është një prej projekteve kapitale të rëndësishme për Komunën e Prishtinës, pjesë e unazës qendrore dhe investimi i Komunës së Prishtinës është afër 2 mil euro.

IMG_0026 IMG_0027 IMG_0030

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending