Connect with us

Sporti

FIFA gjobit Federatën e Spanjës

FIFA ka gjobitur Federatën spanjolle të futbollit (RFEF) për shkelje të rregullave në transferimet e lojtarët ndërkombëtarë dhe regjistrimin e të miturve duke lejuar Atleticon dhe Real Madridin të nënshkruajë me lojtarë të mitur nga vendet e tjera.

Published

on

Reuters raporton se FIFA në janar kishte dënuar klubet nga Madridi me mos drejt transferimi të lojtarëve për dy afate kalimtare për shkak të transferimit të lojtarëve të mitur jo spanjoll, dhe të njëjtin dënim kishte marr Barcelona më 2015, transmeton Koha.net.

Komiteti Disiplinor i FIFA-s të martën vendosi që RFEF duhet të paguajë një gjobë prej 220 mijë franga zvicerane (203 mijë euro) për shkelje të nenit të 19 të rregullores së saj mbi statusin dhe transferimin e lojtarëve, që është i projektuar të mbrojë të miturit.

Federatës së Spanjës gjithashtu i është dhënë gjashtë muaj kohë që të rregullojë sistemin e saj ekzistues mbi këtë çështje, dhe gjithashtu është paralajmëruar dhe ka marr vërejtje nga FIFA. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending