Connect with us

Sporti

Festoi me shqiponjë golin, Tarashaj rrezikon dënimin

Shani Tarashaj ka shënuar mbrëmë golin e parë në Bundesligën gjermane, mirëpo kjo pritet t’i kushtojë shtrenjtë.

Published

on

Sulmuesi kosovar i Eintracht Frankfurtit pritet të dënohet nga Federata e Futbollit e Zvicrës. Shkak për këtë pritet të bëhet festa e tij me shqiponjë, shkruan Gazeta Olle.

Federata e Zvicrës, dy vjet më parë ua ndaloi gjithë lojtarëve të saj me prejardhje shqiptare që të festojnë me shqiponjë në klubet e tyre. Ky vendim kishte ardhur pas festave të shpeshta të Granit Xhakës e Pajtim Kasamit, duke formuar shqiponjën me duar.

Që nga ai vendim, asnjë lojtar me prejardhje shqiptare nuk ka bërë festë të tillë, dhe Tarashaj është i pari, për çka mund të dënohet nga Federata e Futbollit e Zvicrës. /Olle

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending