Connect with us

Sporti

Feronikeli fundos Ferizajn, i afrohet liderit

Feronikeli ka luajtur si mysafir i Ferizajt në ndeshjen e javës së 24 të Vala-SuperLigës së Kosovës në futboll duke regjistruar fitore prej 4-0.

Published

on

Pas humbjes nga Drenica në xhiron e kaluar, kampioni në fuqi e nisi ndeshjen me nëntë pikë prapa liderit Trepça ‘89.

Mirëpo, mysafirët e harruan atë humbje dhe regjistruan fitore në stadiumin e ri në Ferizaj me bar sintetik.

Pjesa e parë nuk prodhoi gola, ndërsa rezultati u zhbllokua në minutën e 66-të me një goditje të Labinot Osmanit nga largësia.

Pas një aksioni të mirë të vizitorëve u realizua edhe goli i dytë. Një asistim të bukur të Milicajt e konvertoi në gol Mentor Zhdrella (78’).

Pa përfunduar ndeshja u realizuan edhe dy gola, me golashënues Blerand Kurtishaj (89’) dhe Labinot Osmani (90’+4).

Me këtë fitore, Feronikeli i afrohet Trepçës ’89 në gjashtë pikë, por lideri akoma nuk e ka zhvilluar ndeshjen e kësaj jave.

Ndërsa Ferizaj mbetet në vend të nëntë me pikë të barabarta me Dritën që është një pozitë më poshtë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending