Connect with us

Lajme

Ferid Agani i afërt me spitalin që përfitoi afro 4 milionë euro nga Ministria

Published

on

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ferid Agani, dhe pronari i spitalit privat IMH, Josuf Elgormus. Ata janë homologë partiakë.

Agani është kryetar i Partisë së Drejtësisë në Kosovë, ndërsa Elgormus është kryetar i Partisë së Drejtësisë në Turqi, shkruan koha.

Agani në kohën sa ka qenë ministër, bazuar në një marrëveshje të MSH-së me spitalin IMH, i ka ndarë kësaj të fundit rreth katër milionë euro për trajtim të sëmundjeve të zemrës.

Marrëveshja ka paraparë që për disa kategori të pacientëve, të cilët nuk mund të trajtohen në kardiologjinë e QKUK-së. MSH-ja është e obliguar që spitalit IMH dhe atij “EDA”, t’ua paguajë nga 70 për qind të çmimit të stentimit të pacientëve.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending