Connect with us

Sporti

Femrat mund të shikojnë ndeshje futbolli falas në Kosovë

Çuditë nuk sosen kurrë! Një çudi është edhe në futbollin e Kosovës dhe e paparë deri më tash. Nëse je femër mund të futesh e ta shikosh ndeshjen pa pare, nëse je mashkull jo!

Published

on

A është ky një diskriminim, sigurisht do të ishte pyetja nga meshkujt! Ndeshja në mes Trepçës ’89 nga Mitrovica dhe Besës nga Peja, derbi i javës së 10-të të elitës së futbollit të Kosovës do të zhvillohet me 23 tetor në orën 14.00 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë.

Pa dyshim se ky është derbi i kësaj jave, ndërsa Trepça ’89 është lider me 24 pikë ose ka gjashtë ndeshje po aq fitore radhazi! Dhe ky klub ka bërë një të veçantë, kur ka paralajmëruar ndeshjen: Bileta kushton një euro, për femra gratis! A thua do ta mbushin femrat stadiumin në “Riza Lushta” në Mitrovicë.

biletat2

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending