Connect with us

Lajme

Foshnja jemenase asht e lëkurë, po vdes nga uria

Published

on

Pikërisht në Ditën e Bajramit të Vogël, festës islamike ku bëhet thirrje për sakrificë e solidaritet, fotografi shokuese janë publikuar në rrjetet sociale – të një foshnje të paushqyer, i bërë asht e lëkurë, në një prej spitaleve të Jemenit në afërsi të vatrave të luftës.

Foshnja është fotografuar bashkë me nënën e tij në shtratin e spitalit që gjendet në port-qytetin al-Hudaydah. Tjera fotografi të fëmijës janë publikuar nga shtëpia e tij në distriktin e Tuhayas.

Lufta e pandalshme në Jemen ka katandisur vendin në një krizë serioze humanitare, me qindra banorë të lënë të paushqyer ose të kequshqyer.

Për shkak të mungesës së ushqimit dhe çmimeve të larta shumë jemenasve nuk u ka mbetur zgjidhje tjetër përveç ngrënies së gjetheve, sa për t’i mbijetuar urisë. /Periskopi/

Capture

A malnourished boy lies on a bed at a hospital in the Red Sea port city of Houdieda, Yemen September 9, 2016. REUTERS/Abduljabbar Zeyad TPX IMAGES OF THE DAY

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending