Connect with us

Sporti

Federer eliminohet nga Wimbledoni

Published

on

Kanadezi Milosh Raonic ka mposhtur shtatë herë kampionin Rodger Federer për të arritur finalen e Wimbledonit, për herë të parë në karrierën e tij.

Kanadezi mposhti zviceranin me rezultat 6-3, 6-7,4-6,7-5 dhe 6-3 në sete për të arritur finalen e parë të ndonjë Grand Slami në karrierën e tij.

Tenisti i gjashtë në ranglistën botërore tani pret fituesin e duelit mes Andy Muray dhe Tomas Berdych.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending