Connect with us

Lajme

FBI publikon dokumente mbi një hetim të mbyllur nga ish presidenti Klinton

Published

on

Një javë para zgjedhjeve presidenciale në SHBA, Byroja Federale e Hetimeve (FBI) ka publikuar më shumë se 100 faqe dokumente në lidhje me një hetim të mbyllur rreth vendimit të ish presidentit Bill Clinton për të falur një person që kishte shmangur miliona dollarë taksa, gati dhjete vjet me pare .

Në faqen e saj në twitter, FBI-ja ka hedhur 129 faqet bombastike në lidhje me hetimin e Mark Riç, një ish-tregtar i cili ishte dënuar për evazion fiskal dhe u fal nga ish-presidenti Klinton, në ditën e tij të fundit në detyrë, në vitin 2001. Hetimi u mbyll në vitin 2005 dhe nuk u ngritën akuza kundër Bill Klinton. Një zyrtar i FBI-së ka thene per CNN se publikimi ishte një përgjigje ndaj kërkesës për lirinë e informacionit.

Vendimi u kritikua nga sekretari i shtypit të zonjës Klinton, Brajan Fallon ndersa pyeti nëse FBI-ja do të publikonte dokumente të vjetra mbi rivalin e saj, republikanin Donald Trump. Publikimi vjen ndërsa bashkëshortja e ish presidentit Klinton, Hillari është kandidatja kryesore për postin e presidentit në zgjdhjet presidenciale që pritet të mbahen më 8 nëntor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending