Connect with us

Lajme

FBI parandalon një sulm terrorist si ai i Nisës në Francë

FBI ka njoftuar se ka arrestuar sot në Nju Jork një të dyshuar, i cili ishte përpjekur të ofronte mbështetje për Shtetin Islamik dhe të mbështeste organizimin e një sulmi në Times Square.

Published

on

Reuters raporton se i dyshuari është Mohamed Rafik Naji (37) nga Jemeni, i cili akuzohet për bashkëpunim me Shtetin Islamik nga një gjykatë në Brooklyn, ku jetonte.

Sulmi ishte planifikuar të kryhej në Times Square dhe fuqia e krimit mendohej të ishte e ngjashme me atë në Nisë të Francës./KP/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending