Connect with us

Lajme

Fatmir Limaj drejtpërdrejt: Gjyqtarët që i shërbyen sistemit të Millosheviqit të hiqen nga gjykatat

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj është duke folur drejtpërdrejt në RTK për një aktakuzë tjetër që u ngrit ndaj tij nga Prokuroria e Kosovës për krime lufte.

Published

on

Limaj, i pakënaqur dhe i mllefosur me sistemin e drejtësisë tha se që nga tash, nuk do të përkujdeset më për veten e tij, por do të punojë shumë që të gjej se çfarë nuk po shkon me këtë sistem drejtësie.

Limaj tha se gjyqtarët që kanë punuar në sistemin e Millosheviqit nuk duhet të mbajnë poste publike, duke aluduar se të njëjtit mund të jenë pas që po përndjekin ish-pjesëtarët e UÇK-së.

“Gjyqtarët që kanë punuar në sistemin e millosheviqit nuk mund të mbajnë poste publike”, theksoi Limaj.

Ai tha se në sistemin e drejtësisë në vend duhet të futen njerëz të pashantazhueshëm dhe që e duan vendin e tyre.

“Duhet të futen njerëz që i karakterizon karakteri i mirë, që e duan vendin e tyre, që nuk pranojnë të shantazhohe”, theksoi ai. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending