Connect with us

Lajme

Familja e të burgosurit për një status në Facebook akuzon për drejtësi selektive

Një status në Facebook, i kushtoi me burg Alban Morinës nga fshati Rixhevë i Klinës.

Published

on

Një status në Facebook, i kushtoi me burg Alban Morinës nga fshati Rixhevë i Klinës.

Statusi ishte konsideruar si kërcënim për ministrin e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, dhe familjarët e kryeministrit Isa Mustafa.

Për këtë veprim, 23-vjeçari është dënuar me 3 muaj burg. Ky dënim i shpejtë i bërë nga organet e drejtësisë, ishte cilësuar si drejtësi selektive.

Njëjtë janë shprehur edhe familjarë të tij, duke thënë se Albani është arrestuar për një fjalë goje. Sipas Florim Morinës, vëllai i tij, nuk është anëtar i asnjë partie politike, pasi që ishte thënë se ai ishte aktivist i Vetëvendosjes.

Ai ka treguar edhe për ditën e arrestimit të Albanit nga Policia e Kosovës. Pas vuajtjes së dënimit, Alban Morina, pritet të lirohet ditët e

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending