Connect with us

Lajme

Familja e Almirit pret fillim sa më të shpejtë të gjykimit

Published

on

Ende nuk dihet se kur do të fillojë gjykimi për rastin e vogëlushit katër vjeçar Almir Aliu, i cili vdiq më 2 korrik, pasi që një javë më parë bashkë me prindërit qëllimisht u godit me makinë nga personi Boban Iliq. Familjarët presin që sa më shpejt të nisë procesi gjyqësor dhe paralajmërojnë se javën e ardhshme do të angazhojnë edhe avokatin.

Babai i Almirit, Sedati, edhe një herë ka kërkuar drejtësi për rastin.

“Procesi gjyqësor ende nuk ka filluar, jemi në konsultime me disa avokatë, presim javën e ardhshme ta zgjedhim avokatin dhe sa më shpejt të fillojë procesi gjyqësor. Besojmë në organet e drejtësisë dhe presim që e drejta të dalë në shesh dhe organet e drejtësisë ta dënojnë kriminelin me dënimin e merituar”, tha Sedat Aliu babai i të ndjerit Almir Aliu.

Alsat M mëson se prokuroria me gjasë ka ngritur 4 padi penale për dhunë, për personat e përfshirë në rrahjen e kobshme që ndodhi në afërsi të Shtëpisë së shëndetit në Kumanovë, ku u shtypën me makinë tre anëtarët e familjes Aliu. Për këtë arsye siç merret vesh padi për dhunë janë ngritur për Bobanin dhe vëllain e tij Bojanin, të cilit i është shqiptuar masa e arrestit shtëpiak , si dhe për dy familjarë nga familja Aliu. Ndërkaq për Bobanin, pas vdekjes së Almirit do të ketë padi edhe për vrasje me paramendim.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending