Connect with us

Sporti

F1, penalizohet Vettel, humbet podiumin e siguruar në Meksikë

Sebastian Vettel befasohet, teksa sheh që t’i anulohet vendi i tretë i arritur në Çmimin e Madh të Meksikës.

Published

on

Komisarët e garës vendosën që ta penalizojnë pilotin gjerman të Ferrarit me 10 sekonda, për drejtim të rrezikshëm të makinës kundrejt Daniel Ricciardos gjatë një manovre në garë, një ndëshkim ky që e zbret atë në vendin e 5-të, ndërkohë që vendi i 3-të i shkon pikërisht australianit.

Ky vendim nuk është pritur mirë nga drejtori i Përgjithshëm i Ferrarit, Maurizio Arrivabene, që e cilësoi penalizimin ndaj Vettelit si të padrejtë.

“Ajo në Meksikë mund të ishte një ditë e veçantë, me një podium mëse të merituar, që na u hoq për shkak të burokracisë”, tha Arrivabene në faqen zyrtare të Ferrarit.

“Skuadra tregoi karakter, duke ruajtur përqëndrimim në një moment të vështirë. Strategjia na lejoi që të fitonim pozicione dhe të dy pilotët bënë një punë të shkëlqyer. Për fat të keq u penalizuam nga një vendim i paapelueshëm i komisarëve të garës, të cilin e konsideroj shumë të rëndë dhe në njëfarë mënyre të padrejtë”, shtoi më tej ai.

Edhe Sebastian Vettel foli për manovrën ndaj Ricciardos, për të cilën u ndëshkua. “E respektoj shumë Ricciardon dhe nuk është aspak e këndshme të shohësh dy makina që preken. Ajo që mund të them për të mbrojtur veten është se po luftoja me të gjitha forcat. U përpoqa që t’i lija hapësira dhe mendoj se ia arrita”, ishte deklarata e Sebastian Vettel.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending