Connect with us

Lajme

EULEX vijon të qëndrojë në shtëpinë e Krasniqit ne Negroc

Published

on

Policia e EULEX-it dhe pjesëtarë të Policisë së Kosovës po vazhdojnë të qëndrojnë në pronën e Jakup Krasniqit në fshatin e tij më lindjes.

Dyert e oborrit të shtëpisë po vazhdojnë të jenë të mbyllura dhe mediat nuk kanë mundësi të shohin nëse ka ndonjë veprim nga ana e pjesëtarëve të EULEX-it brenda, megjithatë avokati i Krasniqit, Valon Hasani, konfirmoi nga Prishtina se edhe shtëpia ne Negroc është bastisur.

Ndërsa vëllai i ish-zëdhënësit të UÇK-së, i cili ndan pothuajse të njëjtin oborr me shtëpinë e Jakup Krasniqit, i tha KosovaPress-it se ka parë që pjesëtarët e EULEX-it gjatë gjithë kësaj kohe kanë qëndruar në oborr, sipas tij në pritje të ndonjë urdhri për të nisur bastisjen.

Ai tha se nuk kanë kontaktuar me Jakup Krasniqin, veçse janë në dijeni se tashmë ai është nisur për në Hagë.

“Këtu nuk ka pasur bastisje, pjesëtarët e EULEX-it kanë qëndruar terë kohën në oborr, edhe unë këtu në oborr jam. Nuk e di çka do të ndodh më tutje. Me Jakupin nuk kemi folur por e kemi pa në media që e kanë nisë për në Hagë”, tha Halim Krasniqi, përmes telefonit për KosovaPress.

Hetuesit e Zyrës së Prokurorit të Specializuar mëngjesin e hershëm të së mërkurës kanë nisur një operacion ku kanë bastisur shtëpinë e Jakup Krasniqit në Prishtinë.

Gjatë ditës, avokati i Jakup Krasniqit ka konfirmuar për KosovaPress se ish-zëdhënësi i UCK-se pritet të dërgohet në Hagë.

Krasniqi del të jetë personi i katërt që dërgohet për gjykim në Dhomat e Specializuara, pas Salih Mustafës, Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt. Këta të fundit aktualisht janë në paraburgim në Hagë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending