Connect with us

Sporti

Etrit Berisha i kundërpërgjigjet Keane pasi e quajti ‘budalla’

Published

on

Paraditen e sotme u organizua konferenca për shtyp e trajnerit Edi Reja së bashku me kapitenin Etrit Berisha, në prag të “finales” së Ligës së Kombeve, ndaj Bjellorusisë që do të zhvillohet ditën e nesërme (e mërkurë) në orën 16:00.

Kuqezinjtë do të kërkojnë triumfin, për t’u pozicionuar në vendin e parë dhe për të vijuar aventurën në Ligën e Kombeve. Luhet për plot 1.1 milionë euro shtesë të cilat mund të derdhen në arkat e FSH-së në rast se Shqipëria përfundon e para.

“Skuadra është shumë e motivuar për këtë ndeshje. Jemi duke përgatitur detajet e fundit. Nesër do të jetë një ndeshje e vështirë si të tjerat, por mendoj se kualitetin e kemi dhe gjitha mundësitë po ashtu. Jemi të lumtur që kemi pësuar vetëm 2 gola, që kanë qenë të evitueshëm dhe nuk kanë qenë gola nga aksionet e kundërshtarit. Duhet të vazhdojmë me këtë rritëm. Ndeshja e ardhshme është më e rëndësishme dhe do të mundohemi të fitojmë”, ka deklruar portieri nga Prishtina, Etrit Berisha.

Image

Ky i fundit në fitoren e fundit të Shqipërisë ndaj Kazakistanit me rezultat 3:1, pësoi gol nga gjysma e fushës.

“Gardiani” i cili luan në Itali te skuadra SPAL është pyetur edhe deklaratën të cilën e ka dhënë ditë më parë legjenda angleze Roy Keane, i cili tha se vetëm një portier “budalla” mund të pësojë gola nga mesi i fushës.

“Një gol që mund të ishte i evitueshëm. Nuk rri shikoj çfarë kanë shkruajtur dhe çfarë kanë thënë të tjerë. Vendosja ime ishte më e lartë se duhet. E di ku ishte gabimi dhe duhet të përmirësohem. Kazakistani nuk mund të na rrezikonte ndryshe, ajo ishte e vetmja mundësi”, theksoi Berisha.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending