Eto’o apelon Barcelonën: E kam ‘gjetur’ zëvendësuesin e Messit – kushtojani vëmendjen

Periskopi.com Sporti

Fituesi i Ligës së Kampionëve me Barcelonën, legjenda nga Kameruni, Samuel Eto’o, i ka kërkua ish- klubit te tij, Barcelonës ta kthejë vëmendjen kah sensacioni që luan me klbuin gjerman, Borussia Dortmund, talenti 15 vjeçar, Youssoufa Moukoko, shkruan Periskopi.

Moukoko është duke pritur ta për të bërë debutimin e tij në Bundesliga me BVB, por ai tashmë ka një reputacion si ardhmja e futbollit botëror.

“Moukoko është një lojtar i ri, por i madh sipas Eto’os, me i madhi pas Messit, dhe ai mund të jetë zëvendësuesi më i mirë për argjentinasin te Barcelona”, tha Eto’o.

“Ndërsa Lionel Mesi po plaket, ne mund të përgatitemi mirë për të ardhmen në Barcelona”, përfundoi ish- 9 i Barclonës, Samuel. /Periskopi.

Shpërndaje në: