Connect with us

Lajme

Eskalon debati mes Edi Ramës e Rron Gjinovcit: Kryeministri i thotë aktivistit ‘mos ma tund dorën, s’ke faj që je ky që je’

Published

on

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është kapur në debat drejtpërdrejtë me aktivstin kosovar, Rron Gjinovcit, pasi ky i fundit i tha se prapa tij qëndrojnë oligarkë që vendosin për vendin.

Rama i ka thënë Gjinovcit se nuk e njeh fare, por që shpifjet e fabrikimet vijnë e nxiten nga njerëz si ai.

“Mos te vij keq se ti nuk ke faj që je ky që je. Nëse ty faktet të duken propagandë ky është problemi yt. Nëse ty akuzat, shpifjet dhe fabrikimet e nxitura nga njerëz si ti, se unen uk të njoh fare, apo nga njerëzit si vegël që ke ardhur të bësh punën aty.

Mos më ndërprit, sepse ti nuk ke të drejt të më thuash mu që unë po gënjekam këtu, e ti po e thua të vërtetën. Mbaj oligarkët për vete, ti dhe të gjithë ju bashkë që e mendoni politikën duke anatemuar të tjerët. Nuk e di aktivist i kujt je ti.

Mos ma tund dorën, sepse injoranca nuk është argument”, ka thënë Rama në T7.

Ndër të tjera, në këtë debat po diskutohet për rrëzimin e Teatrit Kombëtar në Shqipëri.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending