Connect with us

Showbiz

A është Soni Malaj gati për një martesë të dytë?

Që nga fundi i vitit të kaluar pas divorcit e më tej edhe humbja e të atit, për Soni Malajn ky vit nuk ka qenë aspak i thjeshtë. Por mes gjithë kësaj periudhe të vështirë, ka pasur mbështetjen e njerëzve të afërt, të cilët i kanë dhuruar dashuri pa kushte: “Kam pasur edhe shumë mbështetje. Mbështetja është e jashtëzakonshme, çfarë mund të bëjë dashuria e njerëzve që ke pranë. Edhe mua dashuria njerëzore më ka dhënë formë dhe pozitivitet. Si në karrierë, ashtu edhe në familje…” – tregon ajo në një intervistë të fundit për Prive.

Published

on

 

Megjithatë, ky vit ka qenë i mbarë edhe në fushën muzikore, pas disa këngëve të reja që artistja ka realizuar dhe që janë pritur shumë mirë nga publiku. Por ky i fundit është gjithmonë kureshtar për jetën personale të personazheve që do. Dhe këtë gjë, siç thotë Soni, këtë herë e ka shprehur mjaft hapur.

Një ndër herët që kam qenë më së shumti e sinqertë dhe pranë publikut me jetën time personale është pikërisht ky vit. Ndoshta më parë më bezdiste, sepse edhe kur nuk je vetë e qetë, disa gjëra të bezdisin. Por unë e kam thënë sa herë jam pyetur. Çdo gjë është shumë mirë

Pika e takimit tonë ishin virtytet, baza që kishim ndërtuar të dy dhe pikësynimi i një lidhjeje të bazuar në dashuri dhe respekt dhe për familjen e konsoliduar. Jam e lumtur më në fund dhe këtë e kam thënë. Shpresoj që edhe publiku ta respektojë historinë time.

E derisa një lidhje po shkon kaq mirë, është e natyrshme edhe pyetje e fustanit të bardhë, për të cilin, Soni nuk ka më kuriozitet:

Mitin e fustanit të nusërisë unë e kam thyer me kohë, ca gjëra janë thyer. Dikur e kam pasur ëndërr. Dështimi që kam kaluar në jetë nuk ka kaluar kaq lehtshëm… Për fustanin e  bardhë nuk kam më kuriozitet. Për mua është thjeshtë lumturia shpirtërore, dashuria, respekti. Nuk e di ç’do të ndodhë në të ardhmen, por fustani i bardhë nuk më kuriozon më.

Ndërsa pyetjes nëse do të ketë një vëlla a një motër për Annën, 35-vjeçarja përgjigjet: “Një familje e kompletuar pa fëmijë nuk quhet më e kompletuar dhe tradicionale. Por kur nuk e di…”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbiz

Kjo ka qenë shuma më e lartë që ka marr bakshish Meda

Published

on

Këngëtari i njohur Meda është shprehur se ishte thjeshtësia dhe modestia e bashkëshortes që e bëri për vete.

Meda u shpreh se ishte ai që bëri hapi e parë për t’u lidhur me të.

Ai shtoi se ndër vite Luljeta ka mbetur e njëjta.

Këngëtari ia atribuoi të dyve suksesin e martesës së shëndetshme

Meda zbuloi se bashkëshortja kujdeset për look-un e tij.

“Gjithmonë e kam pas në krah, më ka mbështetur! 90% të punës, look-ut tim, e përzgjedh Lulja, ajo më thotë tani më dukesh mirë dhe këto do veshësh sonte”.

“Dhe unë i them në rregull sepse i besoj. Ajo më ka bërë për vete me thjeshtësinë e vet. Jemi parë rastësisht, unë e kam bërë hapin e parë”.

“Ka qenë e thjeshtë, modeste, s’di ta përshkruaj, është e njëjta si ka qenë kur jemi njohur. Ajo gjithmonë ka qenë bossi i shtëpisë. Kemi rreth 14 vite bashkë. Për suksesin e martesës meritën e mbajmë të dy! ”– tha ai në një intervistë për emisionin “Nin”.

Këngëtari zbuloi edhe shumën marramendëse që lanë bakshish në një koncert në Australi.

“Në Australi për një natë kemi marrë mbi 30.000 dollarë. Këndoja vetë dhe isha i shoqëruar nga muzikantët e mi. Është e vërtetë, ka qenë për Pavarësinë e Kosovës, për herë të parë që isha në Australi. Ishte eksperiencë e paharruar,” – përfundoi Meda.

Continue Reading

Showbiz

Vajza e Lutfi Hazirit e krahason veten me Mona Lisën

Published

on

Vajza e Lutfi Hazirit merr vëmendje me paraqitjet e saj atraktive.

Ajo ka arritur të ketë mijëra ndjekës në Instagram, përkundër që nuk është e njohur për ndonjë profesion.

Duke gëzuar një bukuri të rrallë, ajo së fundmi bëri një ngjashmëri mes saj dhe Mosa Lisës.

Duke publikuar një imazh në të cilin u shfaq e mbështjellë me një pelerinë, ajo shkroi: Mona Lisa e kohëve moderne.

 

Continue Reading

Showbiz

Mbretëresha Elizabeth nuk do të festojë 95 vjetorin e saj të lindjes pas vdekjes së Princit Philip

Published

on

Mbretëresha po feston ditëlindjen e saj të parë në dekada pa burrin e saj Princin Philip të mërkurën

Këtë vit 95-vjetori i lindjes së Mbretëreshës Elizabeth do të jetë një rast i heshtur pas vdekjes së burrit të saj prej 73 vjetësh, Princit Philip, shkruan People.

Ditëlindja e shënuar e monarkut të Mërkurën nuk do të festohet si zakonisht – ndërsa Mbretëresha dhe anëtarët e tjerë të familjes shpesh shënojnë ditëlindjet e tyre duke ndarë portrete të reja me publikun, nuk do të ketë një foto të lëshuar këtë vit.

Kjo do të jetë ditëlindja e parë e Mbretëreshës Elizabeth pas vdekjes së burrit të saj, i cili u varros në Shën George’s Chapel në Kalanë Windsor të Shtunën. Ai vdiq në 9 Prill në moshën 99 vjeç, vetëm dy muaj larg 100 vjetorit të lindjes.

Mbretëresha është e rrethuar nga stafi i saj besnik dhe tre qentë e saj (të cilët ajo është parë në Kopshtet Frogmore gjatë javës së kaluar) në Windsor Castle, dhe anëtarët e familjes me gjasë do të vizitojnë monarken në ditët në vijim.

Continue Reading

Trending