Connect with us

Lajme

A është i ligjshëm ndalimi i shamisë që mbulon fytyrën? Përgjigjet Gjykata e Hagës

Published

on

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut ka vendosur se vendimi qeverisë së Belgjikës për ndalimin shamisë myslimane nuk shkel Konventën Evropiane për të Drejtat e Njeriut.

Ai kundërshtua në gjykatën e Hagës nga dy gra që dëshironin të mbanin xhihabin,  i cili mbulon të gjithcka, përveç syve.

Belgjika ndaloi mbulimi  e fytyrës në publik në vitin 2011.

Por gjykata vendosi se ndalimi kërkonte të garantojë konceptin e “bashkëjetesës” dhe “mbrojtjen e të drejtave dhe lirive të të tjerëve dhe se  është plotësisht i ligjshëm “./SYRI.net/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending