Connect with us

Sporti

Eric Gordon e mund Kyrie Irving, fiton garën për tri pikë në All Star (Video)

Një nga shuterët më të mirë në botë nga ekipi i Houston Rockets, e ka fituar garën për tri pikë në kuadër të javës All Star që po mbahet në New Orleans.

Published

on

Në mesin e garave që u zhvilluan mbrëmjet e kaluara para ndeshjes All Star që mbahet të dielën pas mesnatës, ishte edhe gjuajtja për tri pikë.

Qysh në rrethet e para u diskualifikua një nga favoritët Klay Thompson, i cili bëri më pak pikë se Kyrie Irving dhe Eric Gordon.

Në rrethin e fundit kryesor dhe final ishte Kyrie Irving ai që u pëball me Eric Gordon, ku Irving bëri 18 pikë, kurse Gordon arriti që me 23 pikë të përfundojë garën duke e fituar këtë garë, shkruan Telegrafi.

Gordon në të gjitha roundet realizoi 20 ose më shumë pikë duke treguar supremacinë në këtë kategori.

Fitorja e Gordon është e befasishme pasi edhe këtë vit favorit ishte Klay Thompson. /Telegrafi/

Video e plotë nga gara për tri pikë në All Star New Orleans 2017:

https://youtu.be/2j4qbZ0Qny8

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending