Connect with us

Lajme

Erdogan s’lë kënd pa arrestuar, u vie radha pilotëve

Turqia ka lëshuar fletarreste për 73 pilotë ushtarakë, të akuzuar për përfshirje në një përpjekje për puç në muajin korrik.

Published

on

Agjencia truke e lajmeve ka bërë të ditur të enjten se 45 pilotë janë arrestuar dhe 28 tjerë po kërkohen. Në mesin e të dyshurve janë edhe dy kolonelë dhe 71 lejtënantë.

Qeveria ka arrestuar 35 mijë njerëz në ndërlidhje me tentim grusht shtetin, që la pas 270 të vdekur.

Në përgjithësi rreth 800 mijë njerëz janë hetuar dhe rreth 29 mijë janë liruar “nën kontroll gjyqësor”.

Dhjetëra mijëra njerëz janë larguar nga pozitat qeveritare, përfshirë edhe ushtrinë, policinë, drejtësinë dhe arsimin.

Turqia akuzon për tentim grusht shtetin klerikun në mërgim, Fetullah Gylen, që jeton në SHBA. Gylen ka mohuar cfarëdo përfshirje në puç.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending