Connect with us

Lajme

Erdogan: Po i kapim puçistët një nga një

Published

on

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar sot: “Për fat të keq veprimet e atyre që nuk mund të pranojnë unitetin, vëllazërinë dhe bashkimin e popullit tonë duke marrë direktiva nga lart, u kthyen më 15 korrik në një tentativë për grusht shteti”, raporton Anadolu Agency (AA).
Në vijim të fjalës së tij Erdoğan tha: “Në momentin që kjo përpjekje u kthye në një tentativë të armatosur për grusht shteti me një thirrje tonën i gjithë populli në katër anët e vendit doli në rrugë. Ata i treguan këtyre çetave se nëse ata kanë armë dhe topa, ‘populli ka besimin’ që mund ti kundërvihet.”

“Në demokraci kërkesat e popullit nuk mund të mënjanohen”

Në vijim të fjalës së tij Presidenti Erdoğan është shprehur:

“Në demokraci kërkesat e popullit nuk mund të mënjanohen. Kjo është një e drejtë e juaja. Kjo e drejtë e juaja është e mbrojtur me kushtetutë. Ne nuk jemi hakmarrës. Hakmarrësi më i madh është marrësi më i madh i Hakut, Allahu. Për këtë arsye jo me slogane, por duke menduar mirë çdo hap që hedhim me dije, logjikë dhe, medie të mprehtë dhe me përvojë. Si përfundim i kësaj hapat e hedhura nga organizata terroriste Fetullahçı e gjeti kundërshtimin e merituar. Përgjigjën më të bukur ia dha populli im.”

“Puna për të pastruar këtë virus nga institucionet do të vazhdojë”

Erdoğan në lidhje me punën për pastrimin e pjesëtarëve të implikuar me strukturat paralele nga institucionet shtetërore, tha: “Puna për pastrimin e këtyre viruseve nga institucionet shtetërore do të vazhdojë. Pasi ky virus ka arritur kulmin. Për fat të keq si një virus kanceri është përhapur në të gjithë shtetin. Ne këtë e dinim dhe për këtë arsye e kemi thënë në çdo fjalim. Ashtu sikurse e dimë që në këtë vend ka edhe një sistem drejtësie. Kjo strukturë paralele u mundua të marrë në dorë edhe këtë sistem, por nuk ia arritën dot. Por çfarë ndodhi në përfundim? Ata po pastrohen një e nga një nga të gjitha pjesët e drejtësisë.”

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending