Connect with us

Lajme

Erdogan kërkon nga Obama ta ekstradojë klerikun Gulen

Published

on

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Ergodan në një adresim në Stamboll i ka kërkuar presidentit amerikan Barack Obama që t’ia dorëzojë Turqisë Fethullah Gulenit.

Siç raporton CNN Turk, Ergodan thotën se SHBA’të dhe Turqia janë partner të vërtetë strategjik dhe se presidenti amerikan do ta ndihmonte atë nëse do ta ekstradonte imamin Gulen, që jeton në Pennsylvania.

Erdogan edhe njëherë ka thënë se tentimi për grusht shtet është organizuar nga një pjesë e vogël e ushtrisë dhe jo nga komplet ushtria.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending