Connect with us

Lajme

Erdogan kërkon ndihmën e NATO-s për luftën në Siri

Published

on

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka kërkuar sot nga NATO-ja ndihmë konkrete në konfliktin në Siri gjatë një vizite në Bruksel.

“Ne presim ndihmë konkrete nga të gjithë aleatët tanë. NATO është në një proces kritik në të cilin duhet të tregojë qartë solidaritetin e Aleancës,” tha Erdogan pas takimit me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg.

Ai tha se Ankaraja zyrtare dëshiron që NATO të zbatojë plotësisht vendimet e marra në 2012 dhe 2015 për të mbështetur Forcën Ajrore Turke.

Erdogan erdhi në selinë e Bashkimit Evropian pas vendimit për të hapur kufijtë turq për migrantët dhe refugjatët në territorin e saj, për të detyruar vendet evropiane të mbështesin zgjidhjet politike dhe humanitare turke në Siri.

Janë 3.6 milionë refugjatë sirianë në Turqi.

Gati një milion njerëz në provincën siriane të Idli b në veriperëndim të vendit u arratisën drejt kufirit turk pas një sulmi nga forcat ajrore Siriane të mbështetur nga Rusia, duke e vendosur Ankaranë nën presion.

Turqia humbi më shumë se 50 trupa në forcat siriane në Idlib në shkurt.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending