Connect with us

Lajme

Erdogan hedh akuza të rënda drejt SHBA-së

Published

on

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan akuzoi SHBA-në për shitjen e armëve një grupi të armatosur kurdë sirian i konsideruar si “terrorist” nga Ankaraja.

“Brenda tre ditëve, dy avionë me ngarkesë me armatime janë dërguar në Kobane (Siri) për PYD-në dhe YPG-në”, u shpreh presidenti turk.

Udhëheqësi turk deklaroi se kishte biseduar për këtë çështje me zëvendëspresidentin amerikan, Joe Biden por nuk ka marrë një përgjigje të arsyetuar.

Për Turqinë, YPG-ja (Unitetet për mbrojtjen e popullit kurd) dega e armatosur e partisë kurde siriane PYD është pjesë e Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit (PKK), e konsideruar nga ana e Ankarasë si një organizatë terroriste.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending