Connect with us

Lajme

Erdogan: Europa na tha se ‘jemi të sëmurë’ tash ajo po shembet

Published

on

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan sërish ka kritikuar Evropën, duke lënë të kuptohet se vendi i tij do ta rivlersojë qëndrimin për t’iu bashkuar BE-së, duke thënë se Evropa “do të paguajë për atë që ka bërë” kundër popullit turk.

Gjatë një fjalimi në Izmir, Erdogan iu referua Evropës si “njeri i sëmurë”- një term ky që është përdorur nga politikanët evropianë për ta përshkruar rënien e Perandorisë Osmane, në shekullin e 19-të.

Ai tha se turqit që jetojnë në Evropë po “shtypjen” dhe “poshtërohen”.

“Një shekull më parë ata thanë se ne ishim ‘njerëz të sëmurë’. Tash ata janë të tillë. Evropa është duke u shembur”, shtoi Erdogan.

Më 16 prill në Turqi do të mbahet referendumin, përmes së cilit, pritet t’i rritet pushteti presidentit të vendit.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending