Connect with us

Lajme

Erdogan e sheh Turqinë në një bllok me Rusinë e Kinën, jo BE-në

Presidenti turk, Tayyip Erdogan ka thënë se Turqia nuk duhet të bashkohet domosdoshmërisht me Bashkimin Evropian, duke thënë se në vend të saj mund t’i bashkohet bllokut në të cilin bën pjesë Kina, Rusia dhe shtetet e Azisë Qendrore.

Published

on

“Nuk duhet të thotë  se Bashkimi Evropian duhet të arrihet me çdo kusht. Pse nuk duhet që Turqia të jetë pjesë e pesëshes së Shanghait? Ia kam thënë këtë edhe Putinit, dhe Nazarbayevit, dhe atyre që janë pjesë e bllokut të Shanghait. Shpresoj se nëse ka ndonjë zhvillim pozitiv aty, mendoj nëse Turqia do të bashkohej me bllokun e Shanghait, do të kemi mundësi që të veprojmë në mënyrë më të lehtë”,  është shprehur Erdogan sipas gazetës Hurriyet.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending