Connect with us

Lajme

Erdogan arreston kryeredaktorin e gazetës opozitare

Autoritetet turke kanë arrestuar kryeredaktorin e gazetës opozitare laike, Cumhuriyet.

Published

on

Gazeta ka konfirmuar në ueb-faqen e saj se kryeredaktori Murat Sabuncu dhe një kolumnist i gazetës Guray Oz janë arrestuar, pas bastisjes në shtëpitë e tyre.

Arsyeja e arrestimeve nuk është e qartë.

Ato vijnë në kohën kur Qeveria turke po godet secilin që dyshohet se ka lidhje me klerikun fetar, Fethullah Gulen.

Gulen, i cili jeton në mërgim në SHBA, akuzohet nga autoritetet në Turqi për orkestrimin e përpjekjes për grushtshtet më 15 korrik.

Gulen e ka mohuar përfshirjen.

Dhjetëra media, përfshirë një numër të madh të atyre kurde, janë mbyllur në javët e fundit.

Muaj më parë, ish-redaktori i gazetës Cumhuriyet, Can Dundar, është dënuar me gjashtë vjet burgim pasi ka publikuar, siç është thënë, sekrete shtetërore që tregojnë për përfshirjen e Ankarasë në operacionet në Siri.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending