Connect with us

Lajme

Epoka e Re: Tre deputetë të LAA do ta votojnë Haradinajn për kryeministër

Published

on

Kandidati për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, nuk është marrë fare me refuzimin e ftesës së tij për takim që i kanë bërë Lëvizja Vetëvendosje! dhe LDK-ja.

Haradinaj të martën është takuar me përfaqësuesit e komuniteteve joserbe, nga të cilët ka marrë mbështetjen e plotë për formimin e qeverisë së re. Ramush Haradinaj është shprehur i bindur se i ka votat për t’u bërë kryeministër i vendit.

Një burim i mirinformuar brenda koalicionit PAN ka bërë me dije për gazetën “Epoka e re” se ky koalicion ka arritur t’i sigurojë 62 vota të deputetëve për formimin e Qeverisë. “Koalicioni PAN tashmë i ka siguruar 62 vota.

Tre deputetë të koalicionit LAA do ta votojnë Haradinajn për kryeministër. Ne presim që seanca konstituive e Kuvendit të mbahet javën e ardhshme”, ka thënë ky burim.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending