Ende nuk ka përfunduar darka në Berlin, Macron insiston që palët të gjejnë rrugë për ecje në dialog

Periskopi.com Lajme

Darka në Berlin është duke zgjatur më shumë se që ishte parashikuar pasi presidenti francez Emmanuel Macron po insiston që palët të dakordohen për mënyrën e ecjes përpara në Ballkanin Perëndimor, mëson KTV-ja.

Hashim Thaçi më parë ka publikuar në FB se edhe gjatë kësaj darke janë duke biseduar për për të tashmen dhe të ardhmen e rajoni.

Kjo darkë ishte planifikuar të përfundonte në ora 22:00, por ajo si duket po vazhdon.

Samiti i Berlinit është thirrur nga kancelarja gjermane Anegela Merkel, duke u takuar me liderët e Ballkanit Perëndimor.

Shpërndaje në: